Jak prawidłowo myć lodówkę?

Data dodania:
Ocena
0.00

Każde gospodarstwo domowe posiada lodówkę, bez której nie wyobraża sobie funkcjonowania. Nic w tym dziwnego, albowiem lodówka pomaga przedłużyć żywotność artykułów spożywczych, a także schładza produkty! Niemniej jednak czasami bywa tak, że zapominamy o tym, co przechowujemy na dnie i dlatego koniecznie musimy umyć lodówkę. Jak dobrze to zrobić? Zapoznaj się z naszym poniższym artykułem! Zapraszamy.

O czym należy pamiętać w trakcie mycia lodówki?

Zaczynając, nie zapomnij o wyłączeniu lodówki z gniazdka elektrycznego. Pierwszym powodem dla takiego działania jest naturalnie bezpieczeństwo. Oprócz tego obniżysz niepotrzebne w tym czasie zużycie prądu, jak również podniesiesz temperaturę we wnętrzu, co ułatwi proces czyszczenia. Gdy już Twoja chłodziarka będzie odpięta od gniazda zasilającego, wyjmij z niej wszystkie półki i szufladki, a następnie zostaw uchylone drzwiczki.

Wyjęte z lodówki elementy przemyj ciepłą wodą z płynem, opłucz i dokładnie wytrzyj do sucha. W kolejnym kroku zajmij się wnętrzem lodówki. Myj ją przy użyciu mieszaniny wody, mydła i sody oczyszczonej czy też octu. Mycie wykonuj od góry do dołu. W finalnym etapie spłucz oraz przetrzyj do sucha. Po zakończeniu poczekaj minimum pół godziny. W tym czasie lodówka powinna w pełni wyschnąć. Czas ten możesz zużytkować na mycie ścian zewnętrznych. Nie zapominaj o uszczelkach drzwi.

Po sumiennym umyciu możesz już wkładać do środka lodówki jedzenie. Nie powinieneś wkładać do niej gorących potraw. Jeśli potrzebujesz tam umieścić naczynie z czymś ciepłym, pozwól mu najpierw ostygnąć do temperatury pokojowej. Przedmioty o większej niż pokojowa temperatura, mogą być powodem powstawania szronu na wewnętrznych ścianach. Pamiętaj o tym, aby wszystkie produkty w lodówce były hermetycznie zawinięte folią lub przykryte pokrywką. Będzie to chronić żywność przed usychaniem, a także będzie hamowało wydzielanie zapachów.

Czas odmrażania się lodówki!

Raz na jakiś czas powinieneś przeprowadzić odmrażanie lodówki. Nie wykorzystuj w tym celu żadnych środków chemicznych ani nie usuwaj lodu w sposób mechaniczny. Unikaj również umieszczania we wnętrzu gorących przedmiotów, które mogą uszkodzić element chłodzący Twojego sprzętu.

W celu rozmrożenia wyłącz lodówkę z gniazdka. Jest to doskonała okazja, by jednocześnie starannie wyczyścić jej wnętrze. Topniejący lód będzie gromadził się w postaci wody w zbiorniku na dole. Należy pamiętać o jego opróżnianiu. Przeprowadzaj konserwację w postaci przecierania uszczelek drzwi materiałem nasączonym gliceryną.

Istotne jest również to, że lodówki wyposażone w systemy No Frost także powinny być poddawane procesowi odmrażania dwa razy w roku. W przypadku tego typu sprzętu proces jest taki sam. Pamiętaj, tylko aby lód topniał się bez Twojego udziału.

Co z uporczywymi zapachami?

W lodówce czasami czuć nieprzyjemnym zapachem, który możesz zniwelować za pomocą domowych produktów, które z pewnością masz w swojej kuchni. Pierwszym sposobem jest proszek do pieczenia, który należy włożyć do środka lodówki w naczyniu i wymieniać co dwa tygodnie. Innym sposobem jest połówka z cytryny, którą można trzymać w lodówce, a jeszcze innym jest wstawienie świeżo zaparzonej kawy zaraz po umyciu!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii