Kilka tricków na ozdobienie pustych ścian.

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Widok nowego mieszkania lub takiego po gruntownym remoncie jest nie do opisania, zapach świeżej farby, wszystkie ściany równe i czyste, nowa przestrzeń i to uczucie, że czegoś tu brakuje. Taka sytuacja zdarzyła się z pewnością niejednej osobie. Bardzo często to, czego brakuje to dekoracje na ścianie lub przedmioty, które mówią o nas wiele i chcemy mieć je blisko siebie. Sposobów na zagospodarowanie wnętrza jest tyle ile pomysłów na niego. Niezliczona liczba.

W jakim stylu urządzić swoje wnętrze? 

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego lokum. W jakim stylu jest urządzony dom, co lubimy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba w ogóle się martwić, że coś się nie uda, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeśli mimo wielkich chęci nie mamy zupełnie żadnej koncepcji, jak wzbogacić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, w programach telewizyjnych o zagospodarowaniu mieszkania, a jeżeli i to nic nie ułatwi, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelkich drobiazgów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle wiele sposobów. Zaczynając od najprostszego – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach lub bez. Mogą to być przeróżnego typu pejzaże, rodzinne fotografie bądź nowoczesne plakaty. W tym miejscu należy zatrzymać się na chwilę przy zdjęciach rodzinnych, bowiem można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny oraz niepowtarzalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku lub postawić na spontaniczność albo pogrupować ze sobą zdjęcia w ciekawy sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z wycieczek.

Jaką tapetę wybrać, aby zaaranżować ścianę? 

Kolejną opcją może być także wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o oryginalnym wzorze, a później obramujemy ozdobną listwą, tworząc jakby obraz. Można przykładowo sporządzić parę takich „obrazów” obok siebie, tworząc w mieszkaniu współczesny oraz wyrazisty charakter. Jeśli nasze lokum nie należy do największych, nadzwyczaj prostym trikiem, aby je optycznie powiększyć, jest powieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie bardzo znaczący. Alternatywą dla nierzadko nudnych i pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być interesujące grafiki, z wieloma pomysłowymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Bardzo naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, jakie bez kłopotu znajdziesz w sklepach online.

Jak odświeżyć swoje wnętrze za sprawą aranżacji ścian? 

Odkrywczym, ale tak naprawdę odświeżonym pomysłem z przeszłości, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, są to splecionych w interesujący wzór sznurki, tworzące swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych doniczek, która jest interesującą ozdobą ścienną. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad zakupem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, jakie już zobaczyłeś. Możesz do tego wykorzystać specjalne pinezki czy też np. od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z wędrówki.

Czy coś Cię ogranicza pod kątem aranżacji ścian? 

Dobra wiadomość jest taka, że przy aranżacji wnętrz nie ma żadnych ograniczeń. To, jaki styl wybierzemy, na jakie dodatki się zdecydujemy i jakimi bibelotami się otoczymy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Czasami pomysł mamy od razu, a czasami budowanie klimatu to proces, który trwa latami, gdyż przywozimy różne rzeczy z wycieczek, kupujemy nowe, pozbywamy się starych. Nasza przestrzeń bardzo często zmienia się razem z nami. To, co podoba nam się dzisiaj, jutro już nie musi. Najważniejsze, żeby zawsze być w zgodzie ze sobą nawet podczas dekorowania miejsca, w którym mieszkamy.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Brygida Zielińska

Trudno znaleźć fajną pralkę w przystępnej cenie niestety.

0 0
Napisz Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jakie są rodzaje klimatyzatorów?
Data dodania: